Tasarım&Sanat

Straws’tan Dünya’nın Plastik Atık Sorununu Vurguladı

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1

Fotoğrafçı Benjamin Von Wong , kariyerini sosyal bir mesajla en iyi imajları yaratmaya adamıştır. Yaratıcı sınırlarını zorlayarak, çevresel sorunları tespit edebiliyor ve ürettiğimiz atıklar ve nasıl bir fark yaratabileceğimiz konusunda farkındalık yaratabiliyor. En son sanat eseri için, “Sadece bir pipet, 8 milyar insan” dedi.

Plastik çubuklar plastik kirliliği hakkında düşünürken kovada bir damla gibi görünse de, gerçek şu ki geri dönüşüm yapmak neredeyse imkansız. Plastik Kirliliği Koalisyon 500 milyondan fazla plastik çörek herhangi kafe, restoran, ya da kafede onları beklemek için gelen insanlarla, ABD’de günlük kullanıldığını tahmin ediyor. Ancak, Von Wong’un işaret ettiği gibi, bu çubuklar reddedilmesi en kolay tek kullanımlık plastik türlerinden biridir.

Halka ne kadar küçük kararların ne kadar büyük bir etkisi olabileceğini göstermek isteyen Von Wong Strawpocalypse  kurulumunu oluşturmaya başladı  . İhtiyaç duyulan 100.000’den fazla pipeti satın almak yerine, işleri zor yoldan halletti. Starbucks Vietnam’daki Zero Waste Saigon ve yüzlerce gönüllüyle işbirliği yaparak altı ay boyunca 168,0000 plastik pipet toplamayı başardı.

“Plastik problem gözle görünmüyor, aklın dışında – veya görünmez olacağı kadar açık. Ben bir çevre trajediden şey güzel ve eşsiz oluşturarak açıları-hem mücadele sanatı kullanmak istedik” yazıyor Von Wong.

Gönüllüler “plastik denizin ayrılması” vizyonunu hayata geçirmek için gönüllüler iki hafta boyunca kamışları renklendirmek ve yıkamak için harcadılar. Dalganın gövdesi için yeşil, siyah ve mavi payetler, köpüklenme için beyaz, kum için sarı kullanılmıştır. Geçiş noktaları ve doldurmak için şeffaf çubuklar da kullanılmıştır.

Bunu gerçekten gelişmiş bir sanat enstalasyonu yapan ekip tarafından toplanan plastik torbalar, hem çubuklara hem de LED ışık difüzörlerine destek verdi. Yaklaşık 11 fit (3.3 metre) yüksekliğe ulaşan karmaşık yapıyı inşa etmek için bir montaj hattı bir araya geldi. Pipetler, bir set tasarımcısı tarafından inşa edilmiş bir iskelet boyunca bir boya fırçasının darbeleri gibi düzenlenmiş ve böylelikle denizlerin ayrılması yanılsamasını vermiştir.

Tam kurulum şimdi Ho Chi Minh’deki Estella Place’de 24 Mart 2019’a kadar görülebilir. Bu kadar büyük bir heykel parçası yaratarak, Von Wong halka küçük bir pipetin nasıl büyük bir soruna yol açabileceği gerçeğiyle vurur.

Strawpocalypse’ın Von Wong’un blogunda nasıl bir araya  geldiği hakkında daha fazla bilgi edinin

Von Wong, plastik kirliliğe dikkat çekmek amacıyla 11 metrelik bir dalga oluşturmak için 168.000 plastik çubuk kullandı.

Büyük bir gönüllü ekibi birlikte çalıştı ve pipetleri toplamak, sıralamak ve bir araya getirmek için altı ay geçirdi.

“Bu kurulum kamıştan yapılsa da, kamıştan ibaret değil. Bu, güvendiğimiz okyanusları tehdit eden plastik salgına dikkat etmek için ilk adımı atmakla ilgili. ”

Von Wong’un Strawcopalypse’ını nasıl ve neden yarattığını öğrenin .

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top