Yaşam

Paris’te Görülmesi Gereken 5 Müze

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım

Paris kentine seyahat etmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, başkentin mutlaka görülmesi gereken müzelerinin sayısız listesine rastlayabilirsiniz. Bu kaynaklar yardımcı olabilirken, Louvre , Musée d’Orsay ve diğer ana müzeler ile görünüşte her zaman zirvede olan çok az çeşitlilik gösterir . Bununla birlikte, bu popüler siteler Paris’in sunduğu her şey değildir. Aslında, kentin en iyi müzelerinden bazıları dövülmüş pistten biraz uzakta bulunabilir.

Burada, dünya standartlarında bir nilüfer koleksiyonuna sahip Monet’ten ilham alan bir kurumdan,  ulusal müzeye dönüştürülmüş bir Orta Çağ kent evine kadar, müzelerin eklektik bir karışımı bulacaksınız . Daha az kalabalık ve kaliteli koleksiyon ile bu siteler şehrin en iyi saklanan sırları arasında yer alıyor – çünkü Işık Şehri’nde bir karanlıkta kim kalmak ister?

 

Paris’teki en sevdiğimiz müzelerden beşi…

MARMOTTAN MONET MÜZESİ

 

Musée Marmottan Monet Paris France

Eğer dendiğinde Les Nympheas , Claude Monet su bitkisi resimlerinin ‘ın ikonik serisi,  Musée d l’Orangerie  olasılıkla akla gelir. Burada, birlikte dizinin en ünlü grubu haline gelmiş sekiz anıtsal Water Lily tuvalini bulacaksınız  . Bununla birlikte, bu duvar resimlerine ek olarak  , başka bir Paris kurumunda başka bir dünya sınıfı Su Zambağı koleksiyonu bulabilirsiniz  : Musée Marmottan Monet .

Paris’in en ünlü müzelerinden farklı olarak, Musée Marmottan Monet, şehir merkezinde değil. Bunun yerine, başkenti saran bir bulvar olan Périphérique yakınında yer almaktadır . Bina yolun biraz dışında olsa da, Marmottan ziyareti buna değer. Burada, ilk İzlenimci resim olan etkileyici nilüferler ve hatta  Impression, Sunrise’ın muhteşem bir seçkisini içeren Claude Monet’in 300 resmini bulacaksınız .

Adaşına ek olarak, Musée Marmottan Monet, Berthe Morisot , Edgar Degas , Édouard Manet , Paul Gauguin , Pierre-Auguste Renoir ve diğer modern sanatçıların çalışmalarına da sahiptir.

 

 

 

Fotoğraf: Kelly Richman-Abdou / Avustos.com

MUSÉE RODİN

Stok Fotoğraflar Zoran Karapancev / Shutterstock

 

Auguste Rodin , sanat tarihinin en ünlü heykeltıraşlarından biridir. İnsan vücuduna ilgiyle nitelendirilen Fransız sanatçının eseri, tarihi figürler, anatomik çalışmalar ve Düşünen , Öpücük ve Üç Ton gibi serbest figürler de dahil olmak üzere eklektik bir konu dizisine  sahiptir. bulunabilir  Musée Rodin .

Hem iç mekan hem de heykel parkından oluşan bu müze, Rodin’in çalışmalarını keşfetmek ve deneyimlemek için ideal bir yoldur. Heykellerden bazıları, güzel  Hôtel Biron , Rodin’in atölyesi ve “Paris rocaille mimarisinin bir mücevheri” içinde sergileniyor. Ancak, üç hektarı zevkli bir şekilde yeşillikler içinde büyüleyici bir açık hava galerisine dönüştüren bahçede bulabilirsiniz.

Fotoğraf: Kelly Richman-Abdou / avustos.com

 

PETİT PALAİS

 

Hazır Fotoğraflar – lapas77 / Shutterstock

Adı “küçük saray” anlamına gelebilir, ancak  Petit Palais aslında büyük bir binada geniş bir koleksiyona sahiptir. 1900 Evrensel Fuarı için inşa edilen Petit Palais, iki yıl sonra müze haline geldi. O zamandan beri, devam etmiştir özelliği  de sunarken “resmi bir saray ihtişamını ve haysiyet” “Paris Şehir yüceltmek ve sanatın faydalarını kutlamak için tasarlanmış iş programını.”

Paris’in en popüler gezinti yerlerinden biri olan Champs-Elysées’in bitişiğinde yer alan bu müze, kentin gizli mücevherlerinden biridir. Modern Çağ hareketi ile Orta Çağ’dan kalma işlere ek olarak, binanın kendisi de bir sanat eseridir; renkli duvar resimleri, göz kamaştırıcı vitray ve göz alıcı mozaikler tek başına Petit Palais’i mutlaka görülmesi gereken bir yer haline getiriyor.

MUSÉE DE CLUNY

Ortaçağ Paris’iyle kıvrılmak mı istiyorsunuz? Öyleyse  , kentin Sol Bankası’ndaki Musée de Cluny’yi ziyaret ettiğinizden emin olun . Bu kurum Paris’in eski eserleri için sadece ilk değil; Fransa’nın “Orta Çağ Ulusal Müzesi” olarak da ünvanını aldı.

Eski bir Gotik manastırda yer alan Musée de Cluny’nin koleksiyonu, eski heykelleri, asırlık mobilyaları ve muhteşem ışıklandırılmış el yazmalarını kapsar . Ayrıca, 15. yüzyıldan kalma hanımefendi ve Unicorn döngüsü de dahil olmak üzere, zengin bir halı koleksiyonunu barındırmaktadır . Güzel bina eski Roma hamamlarının antik kalıntılarına dikildiği için bile temelleri uygun.

 

GÜZEL SANATLAR VE SANAT MÜZESİ

 

Musée des arts et métiers

 

Paris güzel sanatlarıyla ünlü olabilir, ancak kentin müzeleri Beaux-Arts holdinglerinden daha övünç duyuyor. Aslında,  Marais bölgesindeki Musée des Arts ve Métiers’de , tekniğin bir “ortaçağ manastırı” tapınağında yer alan “bir tür bilimsel ve teknik bilgi deposu” bulacaksınız.

Bu kadar geniş bir odaklanma ile müzenin 2.400 objenin meraklı koleksiyonunun olağanüstü derecede eklektik olması sürpriz değildir. Uçan ilk uçaklardan birkaçından ( Dünyayı Aydınlatan Özgürlük Anıtı olarak bilinen) orijinal Özgürlük modeline kadar , bu nesneler teknik ilerlemenin evrimini izliyor ve geleneksel bir tur için hayranlık uyandıran bir alternatif sunuyor resim ve heykeller.

 

Ader Avion III. Musée des Arts et Métiers

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top