Yaşam

Çernobil Turizm Alanında Büyüyor

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım

Çernobil’in kaçak başarısı , 1986 nükleer felaketine yeni bir ilgi yarattı. Daha geniş bir izleyici kitlesinin bu korkunç trajediden etkilenen yaşamları anlamalarına yardımcı olurken, başka ilginç yan etkileri de oldu. Ukrayna’nın Pripyat kentine ve yakındaki elektrik santraline yeni ilgi artışı bölgeye bir turizm dalgası yarattı. Çernobil Hariç Tutma Bölgesi turları ve Pripyat ziyaretleri, insanların televizyonda gördüklerini anlama konusunda heveslenerek popülerlik kazanıyor.

Çernobil 2011’de açıldığından beri turistleri ağırlarken, HBO bakanlarının başarısı ile sayılar artıyor. Ziyaretçiler, terk edilmiş bir çağın kalıntıları arasında fotoğraf çekmek için terkedilmiş Pripyat kasabasına girmek için bölgeye akın ediyorlar. Reuters’e göre, bazı ajanslar bölgeye yapılan tur taleplerinde% 40 oranında bir artış olduğunu bile rapor ediyor.

Bazı tur operatörleri, ziyaretlerini dizide görülen siteleri içerecek şekilde düzenliyor. “Buraya birçok kişi geliyor, TV şovu ve tüm etkinlikler hakkında birçok soru soruyorlar. İnsanlar daha da meraklanıyor ”diyor Viktoria Brozhko tur rehberi Reuters’e . Ayrıca bölgenin ziyaretçiler için güvenli olduğu konusunda ısrar ediyor. “Çernobil dışlama bölgesine yapılan tüm ziyaret sırasında, 24 saat boyunca evde kalabileceğiniz radyasyon miktarına eşit iki mikrosiever alıyorsunuz.”

Bazıları tarafından “karanlık turizm” olarak adlandırılan, elbette, merakı hassasiyet ve saygıyla dengeleme ihtiyacı var. Aslında,  Çernobil  şovu yaratıcısı Craig Main, sitenin ardındaki tarihi ve özçekimler yayınlamadan önce orada yaşayan insanların başına gelenleri düşünmek için insana yakışır bir an arayan turistleri dahil etti.

“Ziyaret ederseniz, orada korkunç bir trajedi yaşandığını lütfen unutmayın. Acı çeken ve fedakarlık eden herkese saygılı davranın ”diye tweetledi .

Çernobil ve karmaşık tarihi ile ilgileniyorsanız, ziyaretçileri eğiten ve trajediye duyarlı birçok saygın tur grubu var. Atlas Obscura , “Avrupa’nın en büyüleyici ve en önemsiz bölgelerinden biri olan Bessarabia olarak bilinen bir bölge olan Ukrayna, Transdinyester ve Moldova,” manastırlara, saraylara yapılan ziyaretler arasında, 11 günlük bir tur sunuyor. Katakomplar, Çernobil Hariç Tutma Alanını ve nükleer felaketin etkilerini araştırmak için tam bir gün geçirilecek.

Çernobil’i gezmekle ilgilenen, ancak sadece günlük bir deneyim arayanlar için, Belarus’taki bir koruma grubu , halka açılmış bir alanda Çernobil’in vahşi yaşam turları sunuyor .

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top