FOTOĞRAFÇILIK

Bu Kafe Robotlar Tarafından İşletiliyor

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1

Son birkaç yıl boyunca, robotik alanında birkaç adım atılmıştır. Gönderen akıllı yetiştiricilerinin için dronları dalgıç , bu yenilikler onların operatörler için hayatı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu niyet, özellikle “çalışmakta güçlük çekenlere” acentelik sunan, otomatlardan oluşan popup bir kafe olan Dawn ver.β’de geçerlidir  .

Kentaro’nun Yoshifuji-CEO tarafından geliştirilen Ory Laboratories acizlikleri Orihime-Duzaktan kumanda dayanan bir sunucudur. Bununla birlikte, dört ayak yüksekliğindeki botu diğer robo garsonlardan ayıran şey, tamamen felçli insanlar tarafından çalıştırıldığı gerçeğidir.

Tekerlekli sandalyelerden ve yataklardan çalışan on engelli birey sırayla şafak vakti sırasında 2018’de sekiz gün süren üç OriHime-D robotunu kontrol etti. Bilgisayarları kullanarak, her kafe-tabanlı botu hareket ettirmek, konuşmak ve hizmet etmek için kumanda edebildiler. kendi hareketleri göz hareketleriyle sınırlı olsa bile.

Servis karşılığında her operatöre saatte 1.000 yen (yaklaşık 8.80 $) ödeme yapıldı. Bununla birlikte, paradan daha önemlisi, her bireye başkalarıyla bağlantı kurma ve ardından kendileriyle yeniden bağlantı kurma fırsatı verildi. ALS’den muzdarip olan Hiroki Okabe, “Çok mutluydum çünkü insanlarla konuşabiliyorum ve onları mutlu edebiliyorum” dedi. “Avatarım sayesinde kendimi tekrar buldum.”

Şafak ver.β 7 Aralık 2018’de kapanırken, Kentaro Yoshifuji, 2020 yılına kadar kalıcı bir alan açmayı umuyor.

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top