NEWS

Bu dev Rorschach lekeleri Aslında kalem çizimleri

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1

ilk bakışta, Cj Hendry’nin çalışması renkli yağlı boya lekelerine benziyor. Ancak, onlar aslında renkli kalem çizimleri vardır. Yetenekli sanatçı yıllardır ışıltılı boya lekeleri çekiyor ancak Rorschach başlıklı en son serisi çalışmalarına psikolojik bir katman katıyor.

Renkli seri, mürekkep lekesi testlerine (Rorschach testi olarak da bilinir) dayanmaktadır. Konsepti aşina değilseniz, kişilerin mürekkep lekesi algılarının analiz edildiği bir psikolojik değerlendirme yöntemidir. Hendry’nin çalışması durumunda, kelebekleri, çiçekleri ya da sadece kabarık boyaları görebilirsiniz. Ne görüyorsanız olun, Hendry’nin çalışması izleyicileri durmaya ve daha yakından bakmaya teşvik eder. Her büyük çaplı çalışmaya, psikolojik bir gerilimden sonra şakacı bir isim verildi; örneğin, bir sarı, mor ve mavi boya lekesine Shutter Island , diğeri ise Black Swanfilminden sonra .

New York’taysanız, bu olağanüstü çizimleri 21 Nisan 2019 tarihine kadar Hendry’nin Brooklyn’deki kişisel sergisinde şahsen görebilirsiniz .

Cj Hendry’nin hiperrealist renkli kalem çizimleri, parlak boya lekeleri gibi görünüyor.

En son serisi, Rorschach , psikolojik mürekkep lekesi testinden etkilendi.

 

Bu renkli “boya” lekelerinde ne görüyorsunuz?

 

 

 

 

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top