Tasarım&Sanat

Bir Vietnam’ın Kuzey Vietnam Yolundaki Yolculuğunun Olağanüstü Fotoğrafları

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1

Belçikalı seyahat fotoğrafçısı Kevin Faingnaert kısa süre önce kuzey Vietnam’da seyahat ederek bu Güneydoğu Asya gemisinin atmosferinde ıslanıp vakit geçirdi. Dizi kalabalık şehirlerden yemyeşil, yeşillikler arasında ilerlerken, Faingnaert bizi yolculuğa çıkarır. Faingnaert’in seyahat fotoğrafçısı olma becerisi, Hoi An, Hue, Hanoi ve Mu Cang Chai arasında sürüklenen görsel bir anlatıyı dokuma yeteneğinde parlıyor.

Çalışmaları AFAR , Wired ve Outdoor Magazine’de yer alan Faingnaert , diziyi birleştirmek için imza stilini kullanıyor. Ilık, hafifçe doygun olmayan renkler görüntülere çalışmalarının çoğunda zamansız bir his verir. Gündelik hayata odaklanarak, fotoğrafçı bir bütün olarak Vietnam’ın tamamen farkedilmiş vizyonunu veren küçük vinyetlerini sunar. Özenle hasat edilen pilavdan, açık havada berberde tıraş olmaya kadar, bu sıradan yaşam olayları, Faingnaert’in gözetiminde sanat haline gelir.

Bu sahnelerle karıştırıldığında, Vietnam manzarasının nefes kesen manzarası var. Zümrüt pirinç terasları, Halong Körfezi’nin güzelliği ile yan yana dizilmiş olup, her biri Vietnam’da bulunan unutulmaz doğayı gösteren fotoğraflardır. Faingnaert, şehir yaşamını ve kırsal yaşamı karıştırıp eşleştirerek bize Vietnam kültürünün tüm yönlerini görme fırsatı veriyor.

Faingnaert, manzara, röportaj ve portre fotoğrafçılığını harmanlayan bir sosyal belgesel fotoğrafçısı olarak adlandırıyor. Portreleri, çalışmaları ile duygusal bir bağ kurmaya yardımcı olurken, manzaralar bu insanların içinde yaşadığı genel çevrenin resmini çizmeye yardımcı oluyor.

Seyahatlerini neden fotoğraflamaya devam ediyor? “Fotoğraf hikayeleri yapma Belirli bir konu üzerine Fikirlerimi ve duygularını paylaşmak açabiliyorum tek yoldur” diye paylaşır . “Seyahat ederken etrafımda anları paylaşmak için arkadaşlara ihtiyacım var. Yalnız seyahat ederken özlediğim ilk şey. Bu yüzden resim yapmak bu boşluğu doldurup anlarımı paylaşmanın bir yolu. ”

Seyahat fotoğrafçısı Kevin Faingnaert, kuzey Vietnam’daki hayatı fotoğraflamak için önemli miktarda zaman harcadı.

Yen Bai eyaletinde, birçok teraslı pirinç tarlasıyla tanınan Lim Mong vadisi

 

Ninh Binh yakınında, Vietnam

Nehir Yen Bai eyaletinde Mu Cang Chai ile nehir hattı

Sampan tekneleri ile dolu Tam Coc limanı

Tam Coc’un birkaç kilometre kuzeyindeki büyüleyici Bich Dong pagoda kapısı.

Phuc Tran, Sang Nhu köyünde yaşayan bir çiftçi

Red River Deltası’nın güney sınırının yakınında yer alan Trang An, birçoğu kısmen batık ve dik, neredeyse dik kayalıklarla çevrili, vadilerle dolu kireçtaşı karst tepelerinin muhteşem bir manzarası.

Che Cu Nha köyü yakınlarında bir tepedeki evde kurutma mısır koçanı

Mu Cang Chai, Vietnam yakınındaki pirinç terasları

Hang Mua mağara girişinin yanındaki 500 basamaklık taş merdiven, karstun içinden, Tam Coc vadisi, kireçtaşı dağları ve yerel kırsal manzaraları ile çevrili, Quan Am pagodasına doğru zikzaklar çiziyor.

Hanoi’nin en büyük gölü olan Ho Tay’in yanında bir pazar.

Hanoi’nin Eski Bölgesi’ndeki Le Duan Caddesi.

Mu Cang Chai yakınındaki pirinç hasat kadınlar

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
1
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top