FOTOĞRAFÇILIK

7 Milyon Renkli Çiçek Olan Bahçe

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım

Bahar geldiğinde her yıl, dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biri, kapılarını ziyaretçilere açarak milyonlarca güzelliğinde ıslanmasını sağlar. 79 dönümden fazla uzanan Keukenhof , Güney Hollanda’da bulunan muhteşem bir bahçedir. En iyi Hollandalı çiçek üreticilerini gösteren, her yıl buraya yaklaşık 7 milyon ampul ekilmektedir.

 

Hollanda’nın sevilen laleler sergilenen 800’den fazla çeşitle iyi bir şekilde temsil ediliyor, ancak sümbül ve nergis de var. Her yıl 100’den fazla kraliyet tedarikçisi katılır ve her biri en iyi soğanı ekilir. Bu Keukenhof’u sadece çarpıcı bir fotoğraf fırsatı değil, aynı zamanda Hollanda’nın inanılmaz çiçek endüstrisini keşfetmenin mümkün olduğu bir yer haline getiriyor.

Laleler bugün Hollanda ile yakından ilişkili olsalar da, aslında 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’ndan ülkeye tanıtıldılar. Popülerlikleri, Hollanda Altın Çağı’nın gerçekleştiği 17. yüzyıl boyunca artmıştır. Aşırı zenginliğin bu döneminde, laleler o kadar hevesliydi ki, “Lale Mania” balonu patlayana kadar para birimi olarak işlem görüyorlardı.

 

Keukenhof’un tarihi , Bavyera’nın mutfak personelinin Jacqueline’i için meyve ve sebze yetiştirmek için gerekçelerin kullanıldığı yüzlerce yıl öncesine dayanıyor . Aslında, Keukenhof kelimesi “mutfak bahçesine” çevriliyor. Daha sonra 1641’de bir kale eklendi ve 19. yüzyılın ortalarında peyzaj, bir İngiliz bahçesini taklit edecek şekilde tasarlandı. Bahar çiçekleri sergileme geleneği, 1949’da ülkenin önde gelen çiçek üreticilerinden 20’sinin mallarını göstermek için toprakları kullanmaya karar vermesiyle başladı.

 

Şimdi, Mart ayının ortasından Mayıs ayının ortasına kadar, dünyanın her yerinden ziyaretçiler Keukenhof’taki rengarenk çiçeklere hayran kalmaya geliyorlar. Biri olarak en güzel bahçeleridünyada, Keukenhof hayatta ve iyi Hollandalı çiçek gurur geleneği kalmasına yardımcı olur.

 

Güney Hollanda’daki Keukenhof, yılda yaklaşık 7 milyon ampulün ekildiği inanılmaz bir çiçek bahçesidir.

 

 

 

Beğendim
Beğendim Bayıldım Hahaha Süper Üzüldüm Kızdım
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2019 avustos powered by avustos.com

To Top